![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967575
*
nr 1396 7575
Olle Larsson
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Olle Larsson, komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 18:53:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 15:20:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Läs mer om Olle Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle larsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Läs mer om Olle Larsson
nr 1396 7575
Olle Larsson
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Olle Larsson, komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 15:20:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk mÃ¥lare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .Läs mer om Olle Larsson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle larsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23